MİNİ JET GROUT NEDİR? NASIL YAPILIR?

ELDE TAŞINABİLEN PORTATİF DELİCİ MAKİNE İLE BİNA İÇLERİNDE DUVARLARI YIKMADAN KIRMADAN BİNA İÇİNDE ZEMİN İYİLEŞTİRME YAPIYORUZ.

Normal jet grout ekipmanları 2 adet konteyner (çimento karışım ünitesi ve pompa ünitesi), 1 adet çimento silosu ve 1 adet delici makinadan oluşmaktadır. En az 4 parçadan oluşan bu sistem 450 bar basınca kadar yüksek basınçlarla çalışmakta ve büyük zemin ıslah projelerinde başarılı ve hızlı bir şekilde kullanılmaktadır.
Ancak bu kadar ekipmanın taşınması ve uygulama alanında koyacak yer bulunması sıkıntılıdır.  Bu nedenlerle küçük projelerde ve bina içlerinde mini jet- çimento enjeksiyon sistemleri ile zemin ıslahı sistemleri kullanılmaktadır.
Mini jet sistemleri çimento karışım, clio pompa ünitesi (max 100 bar) ve delici makina sisteminden oluşmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan pompalar max 100 bar kapasiteli olmasından dolayı oluşan jet grout kolon çapı en fazla  30- 40cm civarında oluşmaktadır. Hatta bazen zemin de kolon oluşmamaktadır. Ancak bu zeminin iyileşmediği anlamına gelmemektedir. Kolon oluşmasa da basılan çimento ile zemin iyileştirilmiş olmaktadır.

Mini Jet  yapım aşamaları için tıklayın…,,

Mini Jet Yükleme Deneyi için tıklayın…

+90 533 616 18 67